درب استیل ورودی ساختمان

۱۰۵

امروزه به دلیل رقابت سازندگان ساختمان، همچنین داشتن یک درب مقاوم و ضد زنگ، درب استیل بیش از پیش جای خود را در صنعت ساختمان پیدا کرده است و به عنوان یک کالای لوکس مورد توجه کارفرمایان میباشد.

ساخت درب استیل ورودی ساختمان

مطمئنا اولین بخش از یک ساختمان که تمام افراد به آن نزدیک میشوند و آن را لمس میکنند درب میباشد. در گذشته دربها را با چوب میساختند و با ابزارهای مختلفی میتوانستند طرح های متنوعی را ایجاد کنند. پس از آن مصرف کننده گان به منظور رسیدن به مقاومت بیشتر به دربهای فلزی روی آوردند و البته فلز آهن بهترین گزینه برای ساخت درب بود. در ساخت درب چوبی و آهنی به دلیل ماهیت منعطف بودن، بتونه کاری و رنگ پذیری، صنعتگران کار سختی پیش رو نداشتند. چرا که تمام نواقص را میتوانستند از بین ببرند. ولی موضوع ساخت درب به اینجا منتهی نشد و سازندگان در صدد برآمدند تا یک محصول شیک تر و با دوام تر از درب آهنی داشته باشند. استیل بهترین گزینه و در دسترس ترین متریال برای ساخت درب بود.

انواع درب استیل ورودی ساختمان

معمولی ترین نوع درب استیل ورودی ساختمان درب پروفیلی میباشد. دربی که با پروفیل استیل ساخته میشود و رنگ آن نقره ای است. پروفیل ها در حالت عادی بصورت براق هستند و برای رسیدن به یک درب مات بایستی پروفیل را با ابزار و دستگاه مخصوص خشدار کرد. بسته به نوع تجهیزات خش زنی کیفیت خش نیز متفاوت میباشد. فراموش نکنیم که خش هنگامی مطلوب تلقی میشود که دارای عمق مناسب، منظم و هم راستا باشد.

درب استیل خشدار

گونه ای از دربها بصورت رنگی میباشند و در مقاله درب  طلایی استیل به طور کامل به آن پرداخته شده و یا دربهای استیلی که در رنگ های متنوع از جمله دودی، برنر یا مسی رنگ و یا فیروزه ای میباشند. باید توجه داشت درب های رنگی معمولا با ورق ساخته میشوند.

از نظر لولا و نحوه بازشدن نیز دربها یه دو صورت کلی دربهای یک طرفه باز شو و درب استیل با لولای دوطرفه برای دربهای دوطره بازشو میباشد.

به لحاظ امنیت میتوان درب ها را بصورت ضد سرقت ساخت که در مقاله درب ضد سرقت استیل میتوانید اطلاعات کافی را دریافت کنید.

بخشی از دربها هم برای ورودی پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد که پیش تر در رابطه با درب  پارکینگ استیل مقاله ای نوشته بودیم و میتوانید مطالعه فرمایید.

طراحی درب استیل

در رابطه با طراحی درب استیل مطالب زیادی را میتوان عنوان کرد ولی در اینجا در رابطه با اندازه دهانه به یک نکته اشاره میکنم.

بعضا دیده میشود که مشتریان عنوان میکنند که اندازه عرض دهانه نصب درب مثلا ۱۷۰ سانتی متر میباشد و برای کاهش هزینه ها عنوان میکنند که ما درب یک و نیم لنگه نیاز داریم. در جواب سوال اینکه آیا آن نیم لنگه را هم میخواهید در مواقع لزوم باز کنید؟ پاسخ میدهند: بله. خب این موضوع هیچ فرقی با دو لنگه بودن درب ندارد. در اینجا به منظور آراستگی ظاهری به مشتریان توصیه میشود اندازه هر دو درب را یکی در نظر بگیرند مگر اینکه کارفرما اصرار بر یک و نیم لنگه بودن داشته باشد.

قیمت درب استیل

قیمت درب استیل بستگی ابعاد دهانه و طرح درب دارد و در مقاله ای کامل درباره ی قیمت درب و فاکتورهای تاثیرگذار روی آن بحث شده است.

در زیر میتوانید برخی از طرح های درب استیل را مشاهده کنید.

برای سفارش خود با ما تماس بگیرید.

 

دانلود کاتالوگ

کاتالوگ در حال آماده سازی است

دانلود

پروژه های انجام شده